Haber

All-Star olma yolunda ilerleyen Alperen Şengün, Nikola Jokic karşısında kazandığı galibiyetle övgü topladı.

Houston Rockets’ta forma giyen milli oyuncu Alperen Şengün, Denver Nuggets karşısında gösterdiği mükemmel performansla göz doldurdu. Bu sezon sıra dışı istatistiklere sahip olan Alperen Şengün, hayran olduğu Nikola Jokic tarafından övülmedi.

Alperen Şengün liderliğinde geçtiğimiz sezonu bize unutturmak isteyen Houston Rockets, Denver Nuggets karşısında aldığı galibiyetle manşetlere çıktı.

Geçen sezonun şampiyonu Denver Nuggets’ı 107-104 mağlup ettikleri son maçın ardından konuk takımın yıldızı Nikola Jokic, milli oyuncumuz Alperen Şengün’den övgüyle söz etti.

Jokic, “Rockets’in Alperen Şengün üzerinden oyun oynamasının iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bu tüm organizasyona fayda sağlayacak çünkü o fedakar bir oyuncu.”

“Takımı adına oynamak, pas vermek istiyor. Top Alperen’in eline geçince bütün takım hareketleniyor. Gerçekten çok iyi oynadı.” değerlendirmesini yaptı.

Alperen Şengün ise, “Nikola Jokic’e karşı elimden gelenin en iyisini gösterdim. O benim idolüm ama birbirimize karşı oynarken böyle düşünmüyorsunuz. Ona karşı kazanmak önemliydi.” söz konusu.

HoopsHype’ın küresel reytingine göre Alperen Şengün, bu sezon NBA’in en başarılı 14. oyuncusu oldu.

Houston Rockets, halefi-selefine benzetilen Jokic-Alperen ikilisini paylaştı?

Alperen Şengün’ün süper performansına gelin birlikte bakalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu