Haber

Kuş doktoru yaraladı, sahibine para cezası

Tayvan’da bir adam papağanını dışarı çıkardı. Papağanı yakınlarda koşan bir doktora saldırdı. Tayvan Merkez Haber Ajansı’na göre, saldırıya uğrayan doktor, kuşun ani hareketlerinin neden olduğu düşüşten sonra kalça eklemini çıkardı ve pelvisini kırdı.

Kuşun saldırısına uğrayan doktor, papağanın sahibine ihmalkar yaralama nedeniyle dava açtı ve maddi kayıpları için tazminat istedi. Mahkemelere, yaraları nedeniyle bir hafta hastanede kaldığını ve altı aydan fazla çalışamayacağını, iyileşmesi için üç ayı özel bakım olmak üzere altı aya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Doktorun avukatı, doktorun plastik cerrah olduğunu ve işinin ameliyat yapmak için uzun süre ayakta durmak olduğunu, bu nedenle yaralanmanın büyük maddi kayıplara neden olduğunu söyledi.

“HİÇBİR DURUM GİBİ DEĞİL”

Tainan Bölge Mahkemesinin idari bölümünden bir temsilci medyaya, davanın “nadir” olduğunu ve son on yıldaki hiçbir mahkeme davasına benzemediğini söyledi. Mahkeme, doktorun düşmesinin papağan sahibinin ihmalinden kaynaklandığına karar verdi.

Hakim, papağanın boyutunun 40 cm boyunda ve 60 cm kanat açıklığına sahip olduğunu, bu nedenle iri bir hayvan olarak kabul edildiğinden “koruyucu tedbirler” alması gerektiği anlamına geldiğini söyledi. “Kasten yaralama” suçundan hapis cezası verildi.

İTİRAZ OLACAK

Papağanın sahibi, mahkemenin kararına saygı duyduğunu ancak papağanın saldırgan olmadığını ve tazminatın çok yüksek olduğunu öne sürerek temyize gitmeyi planladığını söyledi. Papağanın akıbeti belirsizliğini koruyor.

haber-basmakci.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu